Jiří Najman se chce zaměřit na zlepšení své kondice

10.10.2018
V létě přišel do havlíčkobrodské Kotliny, aby si vybojoval místo v sestavě, avšak neměl to jednoduché, jelikož minulý ročník neodehrál kvůli zdravotním důvodům. Nadaný obránce Jiří Najman uspěl na zkoušce a patří mezi stabilní zadáky svého týmu. Důvěru trenérům splácí nejlépe, jak může, jelikož v posledních dvou utkáních se trefil do sítě Sparty i Mladé Boleslavi. „Přišlo mi na pomoc štěstí,“ říká o svých premiérových trefách šikovný bek.

Jirko, máme za sebou dvě těžká utkání. Jak jsi je viděl?
Zápas s Mladou Boleslaví jsme měli dotáhnout do vítězného konce, bohužel nevyhrál lepší, nýbrž šťastnější tým. Navíc jsme udělali několik individuálních chyb. Utkání se Spartou se mi hodnotí těžko, jelikož jsme ji hodně potrápili. V Praze jsme to mohli dotáhnout do vítězného konce, ale nepodařilo se nám to.

V obou zápasech jste dlouho trápili favority a nakonec se vám nepodařilo bodovat ani v jednom utkání. Přitom v obou zápasech jste vedli. Čím to bylo, že jste neuspěli?
V zápase se Spartou jsme měli minimálně jeden bod uhrát. A domácí zápas s Boleslaví? Měli jsme vyhrát minimálně za tři body, ale utkání jsme si sami prohráli.

Jaká je nálada v kabině po takové sérii porážek?
Snažím se to nevnímat, ale je jen na nás, abychom udrželi extraligu.

Herně se ti daří, když jsi zaznamenal v obou zápasech branku. Jak bys popsal své góly?
Proti Spartě tomu předcházela taková smolná situace, kdy jsem si zapomněl dres. Vlastně první třetinu jsem vůbec nebyl na ledě. Potom mi přišlo na pomoc štěstí. V zápase s Boleslaví jsem se dlouho rozhodoval, zda to nemám nahrát zpět k mantinelu. Naštěstí mě jejich hráč moc nenapadal, tak jsme to zkusil a vyšlo to.

V posledních zápasech se daří tvojí lajně. Čím to je?
Je to partou, která je tady super. Všechno si sedlo, takže rozhodně to je tím. (usmívá se)

Před vámi je teď dlouhá pauza. Na co bude důležité se zaměřit, abyste se dostali z výsledkové krize?
Tohle je spíš otázka na trenéry, ale ze svého pohledu musím zlepšit kondici.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Havlíčkobrodska